Kołdra dla dziecka - jaka będzie odpowiednia?

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 613

Czy jest bardziej rozczulający widok od smacznie śpiącego dziecka?! Troska o dziecko okazywana jest m.in. poprzez śpiewanie kołysanek, opowiadanie lub czytanie bajek, czy towarzyszenie dziecku przy zasypianiu. Wszystko to pomaga maleństwu zapaść w błogi i kojący sen oraz umacnia więzi z rodzicami. Odpowiedzialna troska o zdrowy sen dziecka to również zapewnienie mu dobrych warunków do snu - przewietrzony pokój, odpowiednie łóżko i dobrze dobrana kołdra dla dziecka to czułe „dobranoc” wyrażane bez słów. Dlatego dziś podpowiadamy, jaka kołdra dla dziecka sprawdzi się najlepiej

Idealna kołdra dla dziecka - najczulsze „dobranoc” skrojone na miarę

To oczywiste, że sen jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z wiekiem zapotrzebowanie na sen spada - z kilkunastu godzin na dobę w okresie intensywnego wzrastania do nawet sześciu godzin u seniorów. Regeneracja w czasie snu jest kluczowa dla wszystkich, ale w szczególności dla dzieci - dlatego wszelkie starania mające na celu polepszenie komfortu snu najmłodszych, przekładają się na ich ogólny rozwój. 

Zastanawiasz się, jaka kołdra  okaże się najlepsza dla Twojego dziecka? Jednym z wyznaczników szerokości kołdry może być dobranie jej do materaca - kołdra dla dziecka powinna swobodnie zwisać po obu stronach łóżka. Standardowe dopasowanie rozmiaru kołdry do wieku dziecka prezentuje się następująco:

- noworodki zwykle sypiają zawinięte w becik, okryte lekkim i miękkim kocykiem - jeszcze nie potrzebują kołdry;

- dla niemowląt - czyli dzieci do ukończenia 1. roku życia - zwykle najlepiej sprawdzają się kołdry o wymiarze 90x120 cm;

- dzieciom do 4. roku życia najczęściej wystarcza kołdra 100x135 cm;

- w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym optymalna będzie kołdra dla dziecka 100x160;

- od ok. 6. roku życia - w zależności od wzrostu pociechy - przyda się kołdra dla dziecka 140x200, która może mu towarzyszyć już przez dłuższy czas.

Podane powyżej wymiary kołder uznawane są za typowe dla dzieci w danym okresie życia. Dostępne są również inne, mniej standardowe wymiary, które mogą okazać się równie dobrym wyborem. Pamiętaj też jednak, że im bardziej standardowy rozmiar ma kołdra dla dziecka, tym zazwyczaj większy wybór dostępnych poszewek.

.

Dom wypełniony miłością, a kołdra…? Jakie powinna mieć wypełnienie kołdra dla dziecka?

Kołdra i poduszka dla dziecka powinna nie narażać małego organizmu ani na przegrzanie, ani na utratę ciepła. Należy też bezwzględnie unikać ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. To wystarczające (choć i tak nie jedyne) powody, by nie polecać kołder puchowych, tych z pierzem, a nawet wełnianych.

Najlepiej sprawdzi się kołdra dla dziecka z właściwościami hipoalergicznymi, a nawet antyalergicznymi (to nie to samo). Warto wybierać wypełnienia np. z delikatnych włókien poliestrowych z silikonową powłoką, kołdry bambusowe (z włókien celulozowych bambusa z dodatkiem włókien syntetycznych lub bez nich), czy rewelacyjne kołdry wypełnione włóknem z substancją Allerban, która nie ulega wypłukiwaniu. W roli tkaniny wierzchniej kołdry warto postawić choćby na czystą bawełnę. 

Warto zauważyć, że kołdry dla dzieci dostępne są często w wygodnych i zawsze odpowiednio dobranych zestawach z poduszką. Dostępne jest też inny, szczególny rodzaj kołder - również do zadań specjalnych - zdecydowanie wartych uwagi…

.

Kołdra obciążeniowa dla dziecka - zdrowy sen, poczucie bezpieczeństwa i wspieranie rozwoju

Choć czas dzieciństwa kojarzony jest często z beztroską i szczęściem, towarzyszą mu też lęki - związane z poznawaniem świata, wynikające z naturalnego etapu rozwoju lub z przeróżnych zaburzeń (jak np. ze spektrum autyzmu). Kołdra obciążeniowa dla dziecka daje efekt otulenia, zmniejszając poziom hormonu stresu. Ponadto kołdra obciążeniowa uspokaja, odpręża, pomaga zasnąć i utrzymać zasadniczą fazę snu głębokiego, stymuluje receptory odpowiadające za prawidłową koordynację psychoruchową, zwiększa koncentrację i umiejętność skupiania uwagi w ciągu dnia - to całkiem sporo, jak na kołdrę, prawda?

Kołdra obciążeniowa dla dziecka będzie świetnym wyborem szczególnie w przypadku pociech nadpobudliwych, z zaburzeniami integracji sensorycznej, czy tych ze spektrum autyzmu. Tego typu kołdra sprawdzi się też w roli koca obciążeniowego - idealnego do ćwiczeń lub codziennych drzemek wszystkich dzieci.

.

Kołdra dla dziecka - jaka najlepsza?

Jaka powinna być kołdra dla dziecka? Taka, która zapewni mu komfort i wygodę w czasie snu! W odpowiednim rozmiarze, z bezpiecznym wypełnieniem, dobrą cyrkulacją powietrza i optymalnymi parametrami izolacji termicznej. Właśnie takie produkty dostępne są w sklepie Polskie Kołdry - komfortowe w użytkowaniu, wykonane z najlepszej jakości materiałów, wspierające rozwój, zdrowy sen i potrzeby związane z nocną regeneracją nie tylko najmłodszych.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło