Kołdry obciążeniowe

Żyjemy w czasach, które wymagają od nas niezwykłej wprost elastyczności i wysiłku każdego dnia. Natłok obowiązków sprawia, że ciężko znaleźć chwilę dla siebie, a na sen nie pozostaje nam wiele czasu. Jednak po męczącym dniu, gdy wracamy do domu, nic nie jest w stanie tak doskonale ukoić naszych nerwów, jak cicha sypialnia i wygodne łóżko. Sen jest nam bardzo potrzeby, stanowi prawdziwy eliksir młodości i długowieczności. Wypoczęci wyglądamy młodziej, nasza skóra nabiera zdrowego koloru, spojrzenie staje się bystre i świetliste. Wartościowy sen wpływa pozytywnie na naszą przemianę materii, narządy wewnętrzne pracują z pełną wydajnością, a ponadto zyskuje na tym także nasza psychika. Sen sprawia, że poprawia się nasza koncentracja, stajemy się bardziej odporni na stres, zwiększa się kreatywność, a co za tym idzie, możemy znaleźć łatwe rozwiązania nawet poważnych problemów. Dobry humor i uśmiech po prawidłowo przespanej nocy sprawia, że będziemy lepiej odbierani przez nasze otoczenie. Również nasze zdrowie nam podziękuje, gdyż sen podnosi odporność organizmu, jesteśmy zatem mniej podatni na przeziębienia i infekcje. Jednak nie każdy sen jest równie wartościowy. Dla zapewnienia pełni relaksu i odpoczynku na wysokim poziomie potrzebujemy, obok wygody, także poczucia bezpieczeństwa, intensywnego rozluźnienia przy jednoczesnym wtuleniu się w pościel. Co zrobić, aby kładąc się do łóżka czuć się jak w czułych objęciach Morfeusza?
Z pomocą przychodzi bogata oferta kołder sklepu polskiekoldry.pl i propozycje produktów renomowanych marek BALANCE BLANKETS, GRAVITY oraz SENSO-REX, produkujących wysokiej jakości kołdry obciążeniowe. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które wpływa pozytywnie na jakość naszego snu przez stymulowanie całego ciała. Delikatny ciężar sprawia, że kołdra obciążeniowa, zwana także kołdrą sensoryczną, pomaga nam rozluźnić mięśnie i aktywuje cały układ nerwowy. Wskazana jest do stosowania szczególnie w przypadku zaburzeń nocnego odpoczynku, takich jak bezsenność, czy lęki nocne. Kołdry obciążeniowe stosowane są także w terapii sensorycznej związanej z leczeniem zaburzeń propriocepcji występujących u osób z autyzmem, ADHD oraz zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Kołdra obciążeniowa pozwala wyciszyć układ nerwowy, rozluźnić mięśnie, co przekłada się na ułatwienie zasypiania oraz lepszą jakość snu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów kołdry są trwałe i zachowują długo swoje właściwości użytkowe. Aksamitnie delikatne w dotyku materiały nie podrażniają skóry, gwarantując zdrowy i spokojny sen każdej nocy. Interesują Cię kołdry innego rodzaju? sprawdź pozostałe produkty dostępne w naszej ofercie.

czytaj więcej ukryj
Filtrowanie produktów »
polskiekoldry.pl Reviews with ekomi-pl.com

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące tej kategorii

Jakie są korzyści zdrowotne korzystania z kołder obciążeniowych?

Kołdry obciążeniowe mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie jakości snu poprzez stymulację układu nerwowego, co z kolei może przynieść ulgę osobom z zaburzeniami snu, lękami czy ADHD. Działają jak głęboki masaż, wspomagając relaksację i lepsze zasypianie. Dają uczucie przytulenia.

0

Czy kołdry obciążeniowe są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych?

Tak, kołdry obciążeniowe są ogólnie bezpieczne dla większości grup wiekowych, od dzieci po dorosłych. Jednak zawsze należy dostosować wagę kołdry do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, szczególnie u dzieci. Osoby starsze mogą również czerpać korzyści ze stosowania kołder obciążeniowych, jednak zaleca się konsultację z lekarzem, zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

0

Jak dobrać odpowiednią wagę kołdry obciążeniowej, aby uzyskać optymalne efekty?

Dobranie odpowiedniej wagi kołdry obciążeniowej zależy od indywidualnych preferencji i masy ciała użytkownika. Powszechne zalecenie to wybór kołdry, której waga stanowi około 10% masy ciała. Na przykład, jeśli ktoś waży 70 kg, odpowiednia waga kołdry obciążeniowej powinna wynosić około 7 kg. Warto jednak eksperymentować, zaczynając od niższych wag i stopniowo zwiększać, aby znaleźć optymalny poziom komfortu i relaksu.

0

Czy kołdra obciążeniowa może pomóc w poprawie jakości snu?

Tak, kołdra obciążeniowa może pomóc w poprawie jakości snu poprzez stymulację głębokiego ciśnienia dotykowego, co może przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i relaksu. To może prowadzić do zmniejszenia stresu, poprawy spokoju psychicznego i ułatwienia zasypiania.

0

Jak utrzymywać i pielęgnować kołdrę obciążeniową, aby zachować jej trwałość?

Aby utrzymać trwałość kołdry obciążeniowej, zaleca się regularne, łagodne pranie zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć utraty obciążenia. Ważne jest także unikanie detergentów zmiękczających, które mogą wpływać negatywnie na jej właściwości. Suszenie na powietrzu lub w suszarce przy niskiej temperaturze pomoże zachować wysoką jakość materiałów.

0

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło