Kołdra wełniana — komfort i ciepło w jednym!

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 218

Na myśl o produktach z wełny aż drapiesz się po szyi, wspominając nieprzyjemne gryzienie swetra z dzieciństwa? Pora poznać zupełnie inne oblicze wełny! Kaszmir, alpaka, czy wełna wielbłąda to nie tylko gwarancja delikatności, przyjemnej w dotyku aksamitnej miękkości, ale też najlepsze właściwości prozdrowotne, jakie może oferować nie tylko element garderoby, ale i… kołdra! Poznaj kołdry wełniane, wybierz najbardziej odpowiedni rodzaj dla siebie, by jak najprędzej cieszyć się komfortem, jaki gwarantuje!

Kołdra wełniana — idealna nie tylko na zimę!

Wełna jest naturalnym włóknem, które pozyskuje się poprzez wyczesywanie owiec, kóz, lam, alpak, wielbłądów czy nawet królików (jak angora). Niezależnie od rodzaju wełny, możemy wyróżnić kilka jej ogólnych właściwości:

- doskonała izolacja cieplna;

- termoregulacja — wełna nie tylko daje przyjemne ciepło, ale też nie pozwala organizmowi się przegrzać;

- odprowadzanie wilgoci — skóra pozostaje sucha nawet w przypadku osób z większą potliwością;

- pochłanianie zapachów — co niezwykle istotne w przypadku kołdry, której przecież nie pierze się co kilka dni;

- wiele rodzajów wełny ma właściwości antystatyczne, higieniczne, antyalergiczne (dzięki naturalnej lanolinie, która m.in. zapobiega rozwojowi roztoczy), a nawet łagodzące bóle reumatyczne (o czym więcej w dalszej części tekstu);

- trwałość — zarówno elementy garderoby, jak i kołdra wełniana, jeśli tylko jest poddawana prawidłowej pielęgnacji, posłuży użytkownikowi przez lata! Klasa premium produktów z wełny oznacza przede wszystkim doskonałą jakość;

- wymiar etyczno-ekologiczny — jeśli masz świadomość zalet materiałów naturalnych i jedyny dylemat, jaki Ci pozostał, dotyczy wyboru „kołdra wełniana czy puchowa?” argumentem przemawiającym za wełną może być choćby fakt, że przy jej pozyskiwaniu nie ucierpiało żadne zwierzę. Ponadto puch częściej powoduje reakcje alergiczne.

Czy wiesz, że właściwości termoregulacyjne wełny wykorzystywane są choćby przez pasterzy na zboczach Kaukazu, którzy podczas upalnych, letnich dni, nakrywają głowy wełnianymi czapkami? Świetne odprowadzanie wilgoci przez wykonaną z wełny odzież doceniają również sportowcy. Tego typu zalety wełny przemawiają za tym, że jest to idealny materiał nie tylko na zimę, ale też lato!

.

Kołdry wełniane, czyli jakie? Poznaj ich rodzaje 

Wszystkie kołdry wełniane reprezentują wyżej wymienione właściwości. W zależności od rodzaju włókna mogą jednak oferować znacznie więcej zalet. Przedstawiamy pokrótce wszystkie rodzaje kołder wełnianych, dostępnych w naszym sklepie.

Kołdra z wełny owczej

Choćby ze względu na dostępność surowca, najbardziej popularna jest kołdra z wełny owczej. Tego typu kołdra jest ciepła i solidna. Łagodzi szereg dolegliwości układu ruchu (np. bóle reumatyczne), poprawia krążenie, przeciwdziała stanom zapalnym i wspomaga regenerację organizmu w czasie snu. Kołdra z wełny owczej dostępna jest w wielu wariantach.

Kołdra z alpaki 

Wyśmienicie utrzymuje ciepło i jest bardzo wytrzymała. Kołdra z alpaki polecana jest choćby osobom z artretyzmem czy dolegliwościami układu krążenia. Tego rodzaju wełna jest niezwykle miła dla skóry — swą jedwabistą miękkością przypomina kaszmir, moher czy angorę. Włókna wełny z alpaki mogą być używane nawet przez osoby z alergią!

Kołdra kaszmirowa

Za najbardziej szlachetną wełnę na świecie uchodzi niezwykle miękki i ciepły kaszmir, czyli tkanina z włókien pozyskiwanych z podszerstka kóz kaszmirskich. Kołdra kaszmirowa jest też uznawana za najbardziej luksusową i komfortową.  Łączy w sobie zalety wełny, takie jak komfort cieplny (kaszmir jest o wiele cieplejszy od wełny owczej), wytrzymałość, czy odprowadzanie wilgoci z niepowtarzalną, zmysłową wręcz miękkością. Wszystko to sprawia, że kołdra kaszmirowa stanowi zapewnienie możliwie najlepszych warunków dla zdrowego snu.

Jej wyższa cena wynika choćby z faktu, że podszerstek wyczesywany jest ręcznie. Ponadto ilość możliwej do pozyskania tego rodzaju wełny jest ograniczona — z jednej kozy wyczesuje się rocznie zaledwie 100 do 200 gramów wełny! Teraz możesz nabyć swoją kaszmirową kołdrę w promocyjnej cenie. Zobacz koniecznie naszą ofertę:

kaszmirowa kołdra wełniana 140x200 - najlepsza dla osób śpiących samotnie;

- optymalna dla par oraz osób ceniących swobodę ruchów w czasie snu — kaszmirowa kołdra wełniana 160x200;

- idealna dla dwojga kołdra wełniana 200x220 z kaszmiru.

.

Kołdra z wełny wielbłąda

Niezwykle wytrzymała, ciepła i delikatna. Kołdra z wełny wielbłąda wspomaga łagodzenie bólu mięśni i stawów (w tym natury reumatycznej), przyspiesza rehabilitację i regenerację organizmu, wykazuje działanie przeciwzapalne, wpływa na poprawę krążenia i jakości snu. Jest najczęściej wybierana przez sportowców oraz osoby starsze.

Podobnie jak wełna owcza — wełna pozyskiwana z sierści wielbłąda zawiera lanolinę, a tym samym chroni przed rozwojem roztoczy i innych drobnoustrojów. Długą listę zalet wełny z wielbłąda uzupełnia wyjątkowa wytrzymałość oraz wysoki stopień termoregulacji (izolacja przed utratą ciepła, ale też przed działaniem wysokich temperatur). Podobnie jak w przypadku kołdry kaszmirowej, kołdra z wełny wielbłąda dostępna jest w trzech wariantach:

kołdra wełniana 200x220 - wymiary kołdry najlepsze dla par;

kołdra wełniana 160x200 - najbardziej uniwersalny wymiar kołdry; 

kołdra wełniana 140x200 - idealna dla singli.

.

Kołdra wełniana — kumulacja najlepszych cech, jakie może posiadać kołdra

Wiemy, że kołdry wełniane często okazują się idealnym wyborem dla osób, potrzebujących poprawy jakości snu oraz wsparcia regeneracji i ogólnego funkcjonowania organizmu. Mamy nadzieję, że przedstawione właściwości kołder wełnianych przekonają do tego rodzaju wyposażenia nawet największych sceptyków, a atrakcyjna, promocyjna cena sprawi, że luksus w postaci kołdry wełnianej będzie bardziej dostępny dla każdego!

W sklepie Polskie Kołdry oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, czego potwierdzenie stanowią dostępne u nas kołdry wełniane. Podaruj sobie i swoim najbliższym komfort — wprost z natury.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło