Kołdra z wełny wielbłąda — komfort, ciepło i zdrowy sen

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 294

Chcesz zadbać o komfortowy, zdrowy sen? A może bliska Ci osoba ma problemy z kręgosłupem lub cierpi z powodu bólów reumatycznych? Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszych rozwiązań dla dziecka, rodzica, czy samej/samego siebie — kołdra z wełny wielbłąda zagwarantuje każdemu domownikowi doskonałe warunki do regenerującego, zdrowego snu o każdej porze roku!

Kołdra z wełny wielbłąda — na dobry, spokojny sen

Sen to średnio jedna trzecia naszego życia. Ważne jest, aby zapewniał nam odpowiedni wypoczynek i właściwą regenerację organizmu. Aby zagwarantować sobie spokojny, zdrowy sen trzeba jednak zadbać o kilka elementów. Istotna jest choćby przestrzeń, w której śpimy — warto wietrzyć pomieszczenie przed położeniem się do łóżka. W sypialni można umieścić rośliny, które nie tylko zdobią pomieszczenie, ale też poprawiają jakość naszego snu (takie właściwości wykazują choćby paprocie, mirt czy aloes) oraz zadbać o wystrój.

Przenieśmy teraz uwagę na łóżko. Znaczącą rolę odgrywa tu dobrze dobrany, wygodny materac. Bardzo istotna jest też odpowiednia poduszka i kołdra oraz pościel — elementy, które mają bezpośredni kontakt z ciałem. Zazwyczaj marzy nam się miękka, przyjemna kołdra, która w zimie ogrzewa nasze ciało, a w lecie je chłodzi. Kołdra, która stworzy idealne podłoże dla spokojnego, głębokiego snu. 

No właśnie, czy istnieje kołdra, która potrafi zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania? Postaramy się przekonać Cię, że kołdra z wełny wielbłąda jest najlepszym wyborem i gwarancją zdrowego snu.

Naturalnie, że naturalna! Kołdra z wielbłądziej wełny

Często wybieramy produkty naturalne, doceniając ich pochodzenie i właściwości. W świecie, w którym żyjemy jest mnóstwo sztucznych dodatków, konserwantów, ulepszaczy. Między innymi dlatego ludzie zaczęli powracać do natury, prostych, czystych i zdrowych produktów. Właśnie takim zdrowym, naturalnym produktem jest wełna. 

Wszelkie tworzywa sztuczne są obce w naturze. Ich całkowita eliminacja z naszego życia jest wręcz niemożliwa. Niestety materiały te ładują otoczenie jonami dodatnimi. Te z kolei zakłócają spokojne i zdrowe funkcjonowanie naszego ciała. Zmęczenie, bóle głowy i mięśni, spadek odporności to podstawowe objawy wpływu jonizacji dodatniej. Kołdra z wielbłądziej wełny skutecznie neutralizuje jony dodatnie (w niektórych źródłach odnaleźć można informacje, że wręcz niweluje je, zastępując jonami ujemnymi)! A to tylko początek listy jej zalet.

Luksus czy norma? Kołdra z wełny wielbłąda

Jedną z najcenniejszych zalet kołdry z wełny jest utrzymywanie stałej temperatury ciała. Jeśli podczas snu odkrywasz się, bo jest Ci zbyt ciepło, a później musisz przykryć się, ponieważ czujesz chłód, to znaczy, że Twoja kołdra nie posiada właściwości termoregulacyjnych. Co więcej, taka sytuacja sprzyja powstawaniu chorób reumatycznych. Kołdra z wełny wielbłąda zapewni Ci stałą temperaturę ciała i dzięki temu spokojniejszy, zdrowszy sen. 

Jakie jeszcze ma zalety kołdra z wełny wielbłąda? Z pewnością jest to:

- brak konieczności zmieniania kołdry z letniej na zimową. Kołdra z wielbłądziej wełny jest całoroczna!

- dzięki właściwościom wentylującym kołdra z wełny wielbłąda przepuszcza powietrze — Twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, co nie dopuści do przegrzania się ciała w czasie snu;

- wełna wielbłąda wykazuje zdolność wchłaniania wilgoci, na przykład ludzkiego potu, dzięki czemu nie odczujesz lepkości, tylko przyjemną świeżość;

- jakość i wytrzymałość — kołdra z wełny wielbłąda to zakup na długie lata!

.

Dla kogo kołdra z wielbłądziej wełny?

Kołdra z wełny wielbłąda przeznaczona jest dla wszystkich, którym zależy na spokojnym, głębokim i zdrowym śnie. Trzeba zaznaczyć jednak, że szczególnie polecana jest osobom borykającym się ze schorzeniami reumatycznymi, chorobami zwyrodnieniowymi stawów i bólami kręgosłupa. Kołdra z wielbłądziej wełny zalecana jest też  osobom mającym zaburzenia krążenia, bóle pourazowe, schorzenia nerek, odleżyny czy nerwobóle. 

Jeśli jesteś zdrową osobą, ale po prostu przywiązujesz wagę do zdrowego stylu życia i to, co naturalne jest dla Ciebie cenniejsze niż sztuczne zamienniki, właśnie znalazłeś/znalazłaś idealną kołdrę dla siebie:

- jeśli śpisz sama/sam, kołdra z wełny wielbłąda 140x200 cm będzie dla Ciebie idealna;

- pary, które cenią swobodę ruchu w czasie snu, mogą zdecydować się na wełnianą kołdrę o wymiarach 200x220 cm;

- jeśli nie możesz się zdecydować lub szukasz prezentu — postaw na kołdrę z wielbłądziej wełny w najbardziej uniwersalnym rozmiarze 160x200 cm.

Pielęgnacja wyrobów z wełny. Jak prać kołdrę z wełny wielbłądziej?

Wszystkie produkty wykonane z naturalnej wełny wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby jak najdłużej cieszyć się niezawodnością produktów wełnianych, pamiętaj aby właściwie o nie dbać. Jak prać kołdrę z wełny wielbłądziej, by zachować wszystkie jej cenne właściwości? Kluczowa jest odpowiednia temperatura — maksymalnie 30 stopni. Zaleca się pranie ręczne lub wybór specjalnego programu do prania wełny i tkanin delikatnych (większość pralek posiada taki program). Należy zastosować łagodne płyny, przeznaczone do prania wełny. Najlepiej też nie wirować, ani nie wykręcać produktów wełnianych. Trzeba je pozostawić do czasu, aż woda sama wycieknie spomiędzy włókien, a następnie rozłożyć luźno (najlepiej na płasko) do czasu wyschnięcia. 

Liczne zalety kołdry z wełny wielbłąda przekonały Cię, ale nadal wahasz się co do jej zakupu przez wyższą niż w przypadku syntetycznych kołder cenę? Pamiętaj, że kołdra z wełny wielbłąda jest całoroczna! Jeśli zadbasz o jej właściwą pielęgnację, posłuży Ci przez długie lata! Korzystając z oferty sklepu Polskie Kołdry masz pewność najwyższej jakości w rozsądnej cenie — możesz spać zdrowo i spokojnie!

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło