Peach Fuzz – inspirujący kolor roku 2024 w Twoim wnętrzu! Jak go wykorzystać?

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 77

Jak co roku Instytut Pantone, który powstał jako część amerykańskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w rozwiązaniach poligraficznych, ogłasza Kolor Roku Pantone. Warto podkreślić, że 2024 jest szczególny ze względu na jubileusz 25-lecia programu Pantone Color of the Year. Na co tym razem postawili eksperci? Okazuje się, że najbliższe miesiące mają upłynąć nam pod znakiem miękkości, harmonii, czułości i ciepła, za które odpowiedzialny jest kolor Peach Fuzz. Zobaczmy, jak ta kolorystyka prezentuje się we wnętrzach i z czym warto ją zestawiać.

Wnętrzarska zagadka rozwikłana! Peach Fuzz kolorem roku 2024 wg Pantone

7 grudnia 2023 r. – dzień, który dla najmłodszych wiązał się wyłącznie z rozpakowywaniem prezentów od Świętego Mikołaja, okazał się niezwykle ważny dla wszystkich łowców trendów w modzie, sztuce i designie. To właśnie tego dnia Instytut Pantone, światowy autorytet w zakresie doboru kolorów oraz rozwiązań cyfrowych dla projektantów wnętrzarskich i modowych, przedstawił kolor roku 2024. Wybór ekspertów padł na PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, czyli dosłownie „brzoskwiniowy meszek”, który już na pierwszy rzut oka zaczyna działać kojąco zarówno na nasz umysł, jak i ciało oraz duszę.

Peach Fuzz przywodzi na myśl głównie skojarzenia ze skórą dojrzałej brzoskwini, przenosząc nas równocześnie w klimat beztroskich, ciepłych dni wakacyjnych. Jak podkreślają eksperci Instytutu Pantone, Peach Fuzz ma symbolizować spokój, pozytywną energię, a także porozumienie między ludźmi.

,

Co sprawiło, że Peach Fuzz został wybrany kolorem roku 2024 Pantone?

Wybierając kolor 2024 roku, Instytut Pantone kierował się przede wszystkim rosnącymi potrzebami społeczeństwa, któremu w czasach pełnych zawirowań gospodarczych i politycznych szczególnie zależy na kultywowaniu takich wartości jak troska o drugiego człowieka, empatia i współczucie. Pandemia, wojny, problemy ekonomiczne – wszystko to sprawia, że marzymy o prowadzeniu spokojnego życia w dobrym zdrowiu, a także o sprawnym radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami losu. Co ważne, w czasach, w których tak duży nacisk kładzie się na sukcesy i efektywność, powinniśmy pamiętać o tym, by znaleźć chwilę na odpoczynek, relaks i pielęgnowanie relacji z bliskimi.

W tym wszystkim pomóc ma nam kolor Peach Fuzz, który podkreśla znaczenie społeczności i relacji międzyludzkich. Ten wyjątkowy odcień ma przypominać nam o tym, aby czerpać radość płynącą z kontaktu z innymi, a także z niepowtarzalnych chwil spędzanych w samotności. Brzoskwiniowa aksamitność, niczym wspomnienie lata, dodaje nam otuchy, a do tego przywołuje uczucie komfortu i zachęca do zwróceniu się ku naturze, czyli temu, co stałe i niezmienne.

,

Pantone kolor roku 2024 – jak wprowadzić Peach Fuzz do wnętrz?

Ciepły, otulający odcień brzoskwini świetnie sprawdza się zarówno jako główny kolor w pomieszczeniu, który optycznie ociepla wnętrze i wprowadza do niego przytulny klimat, jak i jako barwny akcent, np. w formie tekstyliów. Idealnym przykładem jest tu pościel w odcieniu pomarańczowym, która z jednej strony będzie stanowić subtelną dekorację w sypialni, a z drugiej zbuduje kojącą atmosferę w pomieszczeniu. W rezultacie sypialnia stanie się niezwykłym miejscem sprzyjającym wypoczynkowi i regeneracji po ciężkim dniu.

Powiew wakacyjnego klimatu w formie brzoskwiniowych akcentów można wpuścić również do salonu, dobierając np. brzoskwiniowe poduszki dekoracyjne oraz koc w zbliżonej kolorystyce. Wszystkie te detale idealnie wpiszą się w wystrój wnętrz w stylu mid century modern, który cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów.

,

Z czym łączyć Peach Fuzz – kolor roku 2024?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Peach Fuzz to delikatny, a zarazem niesamowicie energetyzujący kolor, który idealnie wpisze się w wystrój niemal każdego wnętrza. Odcień ten świetnie prezentuje się w połączeniu z kolorami znajdującymi się po przeciwnej stronie na palecie barw (np. z błękitem, kobaltem lub navy blue), jak i z kolorami sąsiadującymi, czego przykładem są ciepłe odcienie czerwieni, żółci lub pomarańczy. Co ciekawe, znakomitą bazą dla brzoskwiniowego meszku są chłodne odcienie szarości, jak również ciepłe odcienie beżu, przywodzące na myśl kultową stylistykę boho.

 Te osoby, które wciąż zastanawiają się, czy Peach Fuzz jest kolorem odpowiednim dla nich i ich wnętrz, zachęcamy do zapoznania się z naszymi inspiracjami dostępnymi w Polskich Kołdrach. Radzimy, by spróbować odrzucić na moment utarte schematy, którymi kierujemy się na co dzień w urządzaniu domowych pomieszczeń i postawić na zabawę kolorami. Gwarantujemy, że słodka, soczysta brzoskwinka, którą polecają eksperci, zadziała pozytywnie na Wasze zmysły i poprawi humor. A do tego doda ciepła pomieszczeniom i sprawi, że będą wyglądały niczym z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich!

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło