Postanowienie noworoczne: metamorfoza mieszkania!

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 77

Zbliżający się koniec starego i początek nowego roku to idealny czas na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Niestety, chociaż często plany mamy ogromne, począwszy od przejścia na rygorystyczną dietę, aż po znalezienie nowej pracy i wymarzonego domu, to często trudno jest nam wytrwać w tych postanowieniach dłużej niż przez pierwsze tygodnie stycznia. A gdyby tak w tym roku postawić na realny cel, który połączy przyjemne z pożytecznym? Metamorfoza mieszkania może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Nowy rok – czas na zmiany i odgracenie swoich czterech kątów!

Nowy rok uważany jest symboliczny moment przejścia pomiędzy tym, co stare, a tym, co nowe i nieznane. Nic więc dziwnego, że gdy tylko świąteczny klimat powoli zaczyna przygasać, całą naszą uwagę zaczynamy skupiać na podsumowaniu osiągnięć minionego roku i planowaniu nowych celów. To właśnie postanowienia noworoczne pozwalają nam na ustalenie kierunku dalszych działań i priorytetów, a także przeprowadzenie generalnego remontu – zarówno w życiu duchowym i osobistym, jak i tym zewnętrznym, związanym m.in. z naszym domem oraz mieszkaniem.

I choć postanowienia noworoczne mogą dotyczyć tak naprawdę wszystkiego, to zawsze najtrudniej realizuje się te związane z rozwojem osobistym oraz zmianą własnego stylu życia. Dużo łatwiej jest natomiast zacząć od prostych rzeczy, takich jak np. zmiany dotyczące naszego otoczenia. I to właśnie do takiej noworocznej rewolucji chcemy dziś Cię zachęcić. Wchodzisz w to z nami?

Niskobudżetowe postanowienia noworoczne, czyli metamorfoza mieszkania za grosze

Szaleństwo zakupowe na Black Friday, krocie wydane na prezenty gwiazdkowe dla najbliższych, przygotowania do świątecznego biesiadowania – cóż, grudzień zdecydowanie nie należy do sprzyjających okresów w roku pod względem finansowym. Mamy jednak dobrą informację dla tych osób, które ze względu na ograniczony budżet czują, że będą musiały odsunąć w czasie plany związane z noworoczną metamorfozą mieszkania. Okazuje się, że istnieje wiele sposobów na odświeżenie wnętrza niewielkim kosztem, wykorzystując w tym celu proste, a zarazem efektowne patenty dekoracyjne.

Pierwsza nasza propozycja to wprowadzenie powiewu świeżości do salonu poprzez umieszczenie w nim nowych poduszek dekoracyjnych wykonanych z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Idąc za ciosem, można pomyśleć również o zmianie dekoracji na ścianach na te nowoczesne i bardziej rzucające się w oczy. Pamiętajmy o tym, że starannie dobrane tekstylia i designerskie dodatki mogą w mig odmienić każde wnętrze i nadać mu zupełnie nowego, nietuzinkowego charakteru.

.

Metamorfoza mieszkania w kamienicy – unikalny klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

Stare, powojenne kamienice to miejsca, które mają swój niepowtarzalny urok. Wysoki sufit, podwójne, drewniane okna, wąskie korytarze i duże pokoje dla wielu osób mogą okazać się sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Zamiast jednak szukać trudności, lepiej jest skupić się na możliwościach, jakie dają nam te wyjątkowe przestrzenie. Brzmi jak banał, ale to naprawdę jest proste.

Planując metamorfozę mieszkania w kamienicy, warto pamiętać o tym, by zawsze mierzyć siły na zamiary i nie porywać się na spektakularne zmiany, których realizacja może okazać się trudna do zrealizowania w krótkim czasie. Od czego zacząć? Oto nasze propozycje:

- odświeżenie koloru ścian i wprowadzenie na nich jednej mocnej barwy, która stanie się motywem przewodnim dla całego pomieszczenia. Do tej kolorystyki możemy już śmiało dobierać dodatki w tym samym odcieniu, odmieniając tym samym całe mieszkanie;

- zmiana tekstyliów w przestrzeni przyokiennej, czyli wybór nowych firanek oraz zasłon. Warto tu mieć na uwadze, że ze względu na wysokie sufity elementy te powinny mieć odpowiednią długość, dopasowaną do wysokości danego pomieszczenia;

- wymiana oświetlenia na nowe, aby móc w ten sposób wprowadzić do wnętrz więcej światła i dodać im przytulności.

.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom od Polskich Kołder i przeprowadź noworoczną metamorfozę mieszkania w bloku w zaledwie kilka chwil!

Czujesz, że to jest właśnie TEN moment na odświeżenie wnętrz i nadanie im nowego życia? Nigdy nie wątp w swoją intuicję – ona nigdy nas nie zawodzi. Zamiast jednak porywać się z motyką na słońce i próbować łączyć ze sobą przypadkowe elementy dekoracyjne, skorzystaj z naszych gotowych rozwiązań dostępnych w Polskich Kołdrach. Dzięki temu przekonasz się, że, nawet przy niewielkim budżecie i początkowym braku pomysłu na metamorfozę mieszkania, nowy rok możesz rozpocząć z uśmiechem i głową pełną aranżacyjnych pomysłów!

.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło