Dekoracja stołu na wyjątkowe okazje

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 73

Nie ma nic piękniejszego niż pachnący dom, w którym rozbrzmiewa głośny śmiech osób spędzających wspólnie czas, przy dobrym jedzeniu i miłej pogawędce. Urodziny, imieniny, Święta stanowią ku temu idealną okazję. Aby móc jednak zasiąść do stołu w nastrojowej atmosferze, warto najpierw zadbać o jeden ważny detal – jego dekorację!

Dekoracja stołu – wszystko zaczyna się od…

Tak, nietrudno się domyślić, że chodzi nam tu o piękny obrus. Sprawa na pozór wydaje się prosta – wystarczy w końcu kawałek materiału, którym przykryjemy blat. Czy rzeczywiście tak to wygląda? Niezupełnie. Uroczyste nakrycie stołu powinno różnić się od tego, po które sięgamy na co dzień. Odświętny obrus w eleganckich odcieniach głębokiej czerwieni, czerni lub kremu z akcentami złota to doskonała baza do połączenia z eleganckimi serwetkami. W rezultacie możemy stworzyć piękną, uroczystą oprawę stołu, która będzie się wspaniale komponować z pozostałymi dekoracjami. 

.

Stół wigilijny – dekoracje o szczególnym znaczeniu

Jeżeli zastanowimy się głębiej nad znaczeniem stołu wigilijnego dla celebracji świąt Bożego Narodzenia, to szybko zauważymy, że element ten jest mocno powiązany z wieloma pięknymi, polskimi tradycjami świątecznymi. Dwanaście wigilijnych potraw, układanie sianka pod obrusem, wspólna wieczerza tuż po pojawieniu się pierwszej gwiazdki na niebie, puste miejsce dla niespodziewanego gościa – wszystkie te symbole nieodłącznie kojarzą się ze stołem wigilijnym. Okazuje się bowiem, że, tuż obok pięknie ozdobionej choinki wypełnionej po brzegi prezentami, to właśnie on stanowi centralne miejsce skupiające wokół siebie wszystkich świątecznych biesiadników.

Jak zadbać o jego świąteczną oprawę i na jakich detalach skupić się podczas dobierania dekoracji na stół wigilijny, tak, aby stały się one wstępem do świątecznej uczty – zarówno tej dla naszych brzuchów, jak i dla oka

- Tradycyjne nakrycie świątecznego stołu w postaci klasycznego, białego obrusa. 

- Niewielkie ozdoby umieszczone w pobliżu każdego talerza –  sprawdzą się gałązki przyciętej choinki czy bombki. 

- Piękne kwiaty na stole wigilijnym - róże lub goździki, gipsówka. 

- Dopełniające aranżację świece, które dodatkowo podkreślają świąteczny klimat; klasyczne bądź umieszczane w słojach czy ciekawych świecznikach. 

.

Zastawa stołowa na wyjątkowe okazje

Kolejnym elementem podczas dobierania dekoracji na stół jest zastawa stołowa i naczynia, które się na nim pojawią. Dobra informacja dla osób, które nie dysponują jednym, dużym serwisem na rodzinne uroczystości i specjalne okazje, jest to, że śmiało możemy łączyć ze sobą kilka kompletów, dbając jednocześnie o harmonijny, spójny wygląd poszczególnych elementów. Idealnie sprawdzi się pod tym względem połączenie eleganckich talerzy, misek i półmisków w ulubionych odcieniach, które będą wspaniale komponować się z obrusem i szklanym wazonem umieszczonym na środku stołu.

.

Dekoracje stołu – jak dobierać je z wyczuciem i bez nadszarpnięcia domowego budżetu?

Dekoracje to elementy, które niezależnie od okazji mogą dodać niezwykłej magii i elegancji każdemu stołowi. Wbrew pozorom wcale nie musimy  decydować się tu na wyszukane i bardzo kosztowne elementy, które sprawią, że będzie on wyglądać na bogaty i perfekcyjnie dopracowany w każdym szczególe. 

Doskonałym rozwiązaniem będą tu naturalne akcenty, np. świeże kwiaty ułożone w wazonie, jak również suszone owoce, gałązki jodłowe, orzechy, które zostaną misternie rozmieszczone na paterze. Dopełnieniem aranżacji stołu jest elegancki świecznik, w którym umieścimy świecę.  

Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, na jakie akcenty na stole się zdecydujemy i jaki będzie ich styl, kolor oraz forma, ważne jest, by dekoracje na stół odzwierciedlały nasz gust. A po jeszcze więcej inspiracji jak zawsze zapraszamy do Polskich Kołder!

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło