Kołdra zimowa — idealne rozwiązanie na chłodne miesiące!

person Autor: Polskie Kołdry list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 1140

Za oknami piękna jesień, a na horyzoncie — zima. Najwyższy czas, by się do niej należycie przygotować! Pora wyjąć zakamarków komód szale, czapki i rękawiczki, które zapewnią ciepło nawet w mroźne dni. A co z komfortem ciepła nocą? Czy Twoja kołdra Ci go zapewni? A może czas ją wymienić? Tylko na co się zdecydować? Jakie wypełnienie powinna mieć pościel na zimę? Czy kołdra zimowa 160x200 wystarczy do okrycia dwóch osób? Dowiedz się więcej o zimowych modelach kołder i wybierz idealny wariant dla siebie!

Kołdra zimowa — jaka najlepsza? Rodzaje wypełnienia

Jaka kołdra zimowa jest najlepsza? Taka, która zapewni śpiącemu komfort termiczny. A co to znaczy? To kwestia indywidualna, bo przecież każdy z nas ma różne preferencje. Najważniejsze jest jednak to, by w czasie nocnego odpoczynku nie doszło ani do wyziębienia organizmu, ani do jego przegrzania. Wiele osób decyduje się na kołdry całoroczne, gdyż to właśnie one zapewniają im komfort w czasie snu o każdej porze roku. Jeśli jednak należysz do grona (bodaj najbardziej licznego) osób, które potrzebują więcej ciepła w czasie zimowych, mroźnych nocy — inwestycja w różne rodzaje kołder, dostosowane do temperatury za oknem, będzie dla Ciebie wręcz zbawienna!

Jednym z głównych podziałów kołder zimowych jest rozróżnienie ich pod względem rodzaju wsadu. Wyróżniamy kołdry zimowe syntetyczne, puchowe oraz naturalne. Pierwsza grupa jest najbardziej uniwersalna — polecana wszystkim. Popularne w przypadku wsadu syntetycznego wypełnienie z włókien poliestrowych z silikonową powłoką, sprawdzi się szczególnie u alergików i osób podatnych na zmiany alergiczne. 

Kołdry puchowe dają natomiast nadzwyczajną izolację cieplną, nieporównywalną z żadnym innym wypełnieniem. To więc idealna opcja dla zmarzluchów. Wszystkie dostępne w naszym sklepie zimowe kołdry puchowe nie posiadają pierza gęsi, ale  posiadają niezbędne certyfikaty (np. OEKO-TEX) i wyróżnienia, gwarantujące najwyższą jakość. 

Do grupy kołder naturalnych można zaliczyć kołdry wełniane. Często są one doceniane przez osoby borykające się z problemami reumatycznymi.

.

Rozmiar ma znaczenie, czyli pościel skrojona na miarę. Kołdra zimowa 160x200

Rozmiar kołdry jest kolejną istotną wytyczną przy wyborze kompletu pościeli. Wybór odpowiedniego rozmiaru kołdry jest kluczowy w zagwarantowaniu komfortu wszystkim, którzy pod nią śpią. Kołdra zimowa 160x200 uchodzi za najbardziej uniwersalną. Wyśpi się pod nią zarówno ceniący przestrzeń i swobodę ruchów w czasie snu singiel, jak i para.

Kołdra zimowa 160x200 dostępna jest w wielu wariantach. Każdy z nich wyposażony jest w wytrzymałą i jednocześnie delikatną powłokę z optymalnymi dla rodzaju wypełnienia przeszyciami. Alergicy lub osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze, mogą wybrać kołdrę zimową Hollofil Allerban. Warto też zwrócić uwagę na modele ze specyficznymi właściwościami np. na kołdrę medyczną, antystresową, zimową kołdrę 160x200 lub uniwersalne kołdry np. z mikrofibry lub bawełny.

Puchowe kołdry zimowe 160x200 będą idealnym wyborem dla osób potrzebujących dużo ciepła. Tego typu kołdry wzorowo przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć. Często są uważane za najlepsze. Są też droższe. Należy jednak pamiętać, że zakup kołdry zimowej to inwestycja na wiele lat, a komfortu snu przecież nie da się wycenić. 

Kołdra zimowa 200x220 - gwarancja komfortu podczas wspólnego snu

W praktyce kołdra zimowa 160x200 może okazać się zbyt mała dla wielu par. Przeciąganie pościeli, wiercenie się, odkrywanie ciała partnera — to powody do wymiany kołdry na większą, nawet w przypadku stosunkowo niewielkich wymiarów łóżka.

Kołdra zimowa 200x220 zapewnia możliwość niczym nieskrępowanych ruchów w czasie snu i to bez ryzyka odkrywania drugiej osoby. Wybór kołder o tym wymiarze również jest obfity. Jeśli obie osoby dzielące kołdrę zasilają grupę zmarzluchów, mogą wybrać klasyczną kołdrę puchową Poldaun lub np. jedną z luksusowych (pod względem jakości, efektów i komfortu użytkowania) kołder ANIMEX (jak choćby model BossanovaNotte Luna czy Notte Dolce).

Kołdra zimowa 140x200 - dla nastolatków oraz singli

Jesteś singlem lub szukasz ciepłej, zimowej kołdry dla nastolatka? Kołdra zimowa 140x200 będzie optymalna właśnie dla jednej osoby. Zapewnia swobodę ruchów, a w zależności od wyboru rodzaju — różne parametry cieplne. 

Tak jak w przypadku innych rozmiarów kołder, najcieplejsze są modele z wypełnieniem puchowym (np. puchowa kołdra zimowa 140x200 Eleganza). W utrzymaniu przyjemnej ciepłoty nawet podczas mroźnych nocy kołdrom puchowym często nie ustępują modele z wypełnieniem syntetycznym. Ciepła, wyjątkowo puszysta i miękka jest np. kołdra zimowa 140x200 duo Softi Sen

.

Każda kołdra zimowa powinna stanowić odpowiedź na indywidualne potrzeby i preferencje. W sklepie Polskie Kołdry znajdziesz najwyższej jakości kołdry, poszwy czy prześcieradła, które wprowadzą nową jakość snu i komfortu podczas nocnego odpoczynku.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło