Pościel z kory – świeżość i komfort przez całą noc
Zapach ciasta unoszący się po całym domu, beztroska zabawa w ogrodzie i pyszny smak śliwek zrywanych prosto z drzewa. Prawdopodobnie każdemu z nas wakacje u dziadków kojarzą się wyłącznie z błogim lenistwem i wspaniałymi przygodami, do których wraca się pamięcią przez długie lata. Część osób na myśl o odwiedzinach u babci widzi jednak przed oczami jeszcze jeden obraz – świeżą pościel z kory o charakterystycznej strukturze wgłębień i wypukłości, która delikatnie otula ciało do snu. A gdyby tak sprawić, że wakacyjne poczucie radości i beztroski będzie nam towarzyszyć na co dzień? Wystarczy zainwestować w dobrej jakości komplet pościeli z kory, która zagwarantuje pełen komfort i regenerację podczas snu!
Pościel pościeli nierówna – czy kora jest dobrym materiałem na poszewki?
Bawełna to przede wszystkim możliwość powrotu do natury, muślin unosi nas niczym puchowa chmurka wprost do sennych marzeń, a flanela otula zziębnięte ciała w chłodne, zimowe wieczory. Gdzie w tym zestawieniu możemy z kolei umieścić korę? Pościel wykonana z tego materiału znana jest nam od wielu lat, a jej charakterystyczne wgłębienia nieodzownie kojarzą się z korą drzewa. Niech jednak nie zwiodą Cię te skojarzenia – na wspólnej nazwie i specyficznej strukturze obu materiałów podobieństwa pomiędzy pościelą z kory a korą drzewną się kończą.
W rzeczywistości pościel z kory to nic innego jak odmiana miękkiej i przyjemnej w dotyku pościeli bawełnianej, która wykonana jest ze 100% bawełny. Oczywiście w sprzedaży są również tańsze odpowiedniki, w których składzie można znaleźć domieszkę innych tkanin, jednak, jak nietrudno się domyślić, za niższą ceną idzie zdecydowanie gorsza jakość i wytrzymałość takich poszewek. Czasem warto zatem wydać nieco więcej na zakup produktu lepszej jakości, który nie tylko zachowa swój oryginalny wygląd przez długi czas, ale także zapewni błogi, komfortowy sen.
.
Kora – pościel, której nie trzeba prasować! Zalety pościeli z kory dla tych, którzy cenią swój czas i stawiają na prostotę
Przyznajmy szczerze, prasowanie pościeli jest jedną z tych czynności domowych, przed którymi większość z nas broni się rękami i nogami. Najpierw chowamy wyprane poszewki do czeluści szafy z nadzieją, że być może tam ktoś inny wyręczy nas z przykrego obowiązku prasowania. Z czasem, gdy chcemy jednak wymienić pościel na nową, okazuje się, że jedyne, co nam pozostaje, to zadowolenie się widokiem pogniecionej pościeli w sypialni. Nie zawsze musi to jednak tak wyglądać – rozwiązaniem jest zakup pościeli z kory.
Charakterystyczny splot na poszewkach z kory, który przypomina gofra lub wspomnianą wcześniej korę drzewa, sprawia, że ten rodzaj materiału nie wymaga prasowania. Jeżeli połączymy to z wysoką wytrzymałością kory oraz jej delikatną strukturą, która nie podrażnia skóry, otrzymujemy produkt niemal idealny. Oto, czym jeszcze wyróżnia się pościel z kory wykonana ze 100% bawełny:
- tkanina ta jest wyjątkowo ciepła, ale też bardzo dobrze przepuszcza powietrze, dlatego też jest świetnym wyborem na każdą porę roku;
- pościel nie przeciera się, nie kurczy i nie zmienia swojego kształtu na skutek częstego użytkowania;
- ze względu na prosty skład pościel z kory nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry, nie uczula i może być stosowana przez alergików;
- jest dostępna w różnych rozmiarach, np. pościel z kory 140x200, pościel z kory 160x200 na zamek oraz pościel z kory 200x220, co pozwala na używanie jej zarówno w łóżkach pojedynczych, jak i dwuosobowych.
.
ABC pielęgnacji pościeli z kory. Jak prać pościel z kory?
Ci, którym pranie pościeli za każdym razem spędza sen z powiek, mogą odetchnąć z ulgą – pościel z kory jest wyjątkowo prosta w konserwacji i nie wymaga codziennej pielęgnacji. By móc jednak cieszyć się jej wyjątkowym pięknem i funkcjonalnością, warto pamiętać o kilku zasadach. W jakiej temperaturze prać pościel z kory? Optymalną opcją jest temperatura na poziomie 40-60 °C, jednak zawsze należy sugerować się pod tym względem zaleceń podanych na metce przez producenta. Jak suszyć pościel z kory? Poszewki te bardzo szybko schną i nie są podatne na uszkodzenia, dlatego też można je śmiało suszyć w suszarce bębnowej, a następnie złożyć i schować do szafy.
.
Polskie kołdry lubią pościele z kory
W czasach, w których tempo życia pędzi jak szalone, pościel z kory zdaje się być wybawieniem dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na codzienne prace domowe. Jeżeli dodamy do tego przyjemną w dotyku strukturę i gwarancję świeżości przez całą noc, okazuje się, że wybór staje się banalnie prosty! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kompletów pościeli z kory w Polskich Kołdrach, które od lat towarzyszą Wam w nocnej regeneracji – czy to na wakacjach u dziadków, czy też w samym sercu wielkiego miasta.
W tej samej kategorii
- Butelkowa zieleń – z czym ją łączyć we wnętrzach?
- Jak prać pościel żeby nie wyblakła? – dobre rady jak uchronić tkaniny przed spieraniem koloru.
- Jak dbać o biała pościel, aby nie żółkła?
- Poszewka na kołdrę i poduszki – zmień wizerunek sypialni jednym ruchem
- Spacer w chmurach – dlaczego pościel muślinowa wpływa pozytywnie na sen w ciepłe dni?
Komentarze
Brak komentarzy
Zostaw swój komentarz